Välkommen till Middle West Riders

2019 års tävlingar


Första tävlingen blir 5/5 på Dannero

Nedan hittar ni mönstren till den tävlingen.
För propp och anmälan: WRAS hemsida

Trail at Hand C Trail at Hand D Trail E Western Horsemanship E Trail D Övriga mönster 5 maj

Preliminära startlistor 5/5

09:00 Western Pleasure E
17 Marlene Andersson Chevelles Apache
16 Alva Sjöberg Wessle Egden
19 Nelli Burlin Dahlberg Bostorp Beautie Girl
20 Amanda Berglund Precious Miles
09:20 Western Riding E
18 Tindra Vallrud Chevalles Apache
15 Emma Sjöberg Maräng Swiss
16 Alva Sjöberg Wessle Egden
19 Nelli Burlin Dahlberg Bostorp Beautie Girl
Utom tävlan 11 Emmy Nordqvist Alm Wiggen
09:35 Western Horsemanship E
17 Marlene Andersson Chevalles Apache
20 Amanda Berglund Precious Miles
10:10 Trail at Hand E
17 Marlene Andersson Valorous Majestic
19 Nelli Burlin Dahlberg Bostorp Beautie Girl
15 Emma Sjöberg Maräng Swiss
18 Tindra Vallrud Valorous Majestic
10:40 Trail E
17 Marlene Andersson Chevalles Apache
19 Nelli Burlin Dahlberg Bostorp Beautie Girl
10:45 Trail at Hand D
9 Ida Staaf Rickys Beauty
6 Sanna Sjöström Damaa al Dabkeh
11:15 Trail at Hand C
10 Rebecka Johansson Precious Miles
6 Sanna Sjöström Damaa al Dabkeh
12 Sonja Deutgen Spirit of Jacolena
11:30 Trail D
9 Ida Staaf Rickys Beauty
10 Rebecka Johansson Precious Miles
12 Sonja Deutgen Spirit of Jacolena
12:15 Reining D mönster 12
7 Sanna Sjöström Baidah Shu Baidah
5 Emma Eriksson Beaujour Mr Tobia
3 Sara Eriksson Topsail Moon Whiz
4 Wilma Hellstrand Eriksson Jacs Ztormy Chick
12:35 Reining C mönster 5
5 Emma Eriksson Beaujour Mr Tobia
4 Wilma Hellstrand Eriksson Jacs Ztormy Chick
3 Sara Eriksson Topsail Moon Whiz
12:50 Western Pleasure D
10 Rebecka Johansson Precious Miles
3 Sara Eriksson Topsail Moon Whiz
13 Jessica Knoester Clean My Boots
7 Sanna Sjöström Baidah Shu Baidah
13:10 Western Riding D mönster 13
13 Jessica Knoester Clean My Boots
8 Tilde Sjöberg Wessle Egden
11 Emmy Nordqvist Alm Wiggen
12 Sonja Deutgen Spirit of Jacolena
13:35 Ranch Riding D mönster 4
14 Veronica Sonidsson Brides Dream
7 Sanna Sjöström Baidah Shu Baidah
8 Tilde Sjöberg Wessle Egden
9 Ida Staaf Rickys Beauty
10 Rebecka Johansson Precious Miles
13 Jessica Knoester Clean My Boots
14:00 Reining C mönster 11
5 Emma Eriksson Beaujour Mr Tobia
4 Wilma Hellstrand Eriksson Jacs Ztormy Chick


Datum för årets klubbmästerskap är satt till 17/8 på Dannero

För propp och anmälan: WRAS hemsida